Міжнародна клініка реабілітації Міжнародна клініка реабілітації


вул.Помірецька 37, 82200
Трускавець, Львівська обл., Україна
+38 (03247) 65200
EnglishGermanUkrainianRussianPolishEspañolFrançaisRomanianArabian
РЕАБІЛІТАЦІЯ ПАЦІЄНТІВ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ (ДЦП)
newsКлінікаЛікуванняПацієнтамНаука ПублікаціїПро ДЦПВідгуки
Вхід в систему
Contacts
Links
Site Map


Кистьовий маніпулятор


     HONcode accreditation seal.
Ми дотримуємося принципів кодексу медичних сайтів (HONcode principles)
Перевірити.

Updated: 14.07.2014


Кистевий маніпуляторПершим з пристроїв цієї серії є кистевий маніпулятор, який призначений для удосконалення рухів кисті. В залежності від положення ручки пристрою можна тренувати або згинання – розгинання кисті або повороти вліво – вправо. Під час занять передпліччя пацієнта фіксується на підлокітнику, який регулюється по висоті.

Регулятором опору встановляється необхідне навантаження, при чому на перших тренуваннях рухи здійснюються з невеликим опором, який потім поступово підвищується.

Для кистевого маніпулятора розроблено дві спеціалізовані гри: „Бджілка” та „Козаки”

Гра „Бджілка” призначена для тренування поворотів кисті вліво- вправо. Ця гра є про пригоди бджілки, яка на зеленій галявинці збирає мед з квіток. Рухами своєї кисті дитина управляє переміщенням бджілки по ігровому полю. Коли вона доторкнеться до барвінку чи ромашки, то в її відерко добавляється капелька меду. Набравши повний глечик бджідка переходить на наступний ігровий рівень. На різних ігрових рівнях вона повинна ухилятися від мухоморів, уникати джмеля та втікати від дощу.

Для тренування руху згинання – розгинання кисті розроблена гра “Козаки”. Згинаючи і розгинаючи кисть, і тим самим управляючи своїм кораблем, гравець повинен обминаючи скелясті острови розправитися з ворожим флотом. На наступному ігровому рівні, скачучи вершником по полю гравець повинен перемогти своїх противників.

Так як кожна дитина має свої рухові можливості та обмеження, то перед першим тренуванням необхідно настроїти параметри гри – показати в якому діапазоні пацієнт може здійснювати необхідні рухи. В подальшому інформація про початкові параметри гри разом з даними про результативність кожної ігрової сесії зберігається в базі даних і в подальшому може бути використана для аналізу результативності тренувань.

З метою оцінки ефективності застосування комп’ютерних ігрових пристроїв працівниками міжнародної клініки відновного лікування було проведене попереднє пілот дослідження на групі з 30 дітей зі спастичною геміплегією. Дані дослідження вказують, що застосування кистевого маніпулятора в комплексній реабілітації пацієнтів сприяє покращенню функції хапання, збільшенню об’єму активних рухів та розвитку сили кисті.
© 2004-. Міжнародна клініка реабілітації. Політика конфіденційності © 2004-. WebMaisternia - TYPO3 CMS implementation & professional web development