Міжнародна клініка реабілітації Міжнародна клініка реабілітації


вул.Помірецька 37, 82200
Трускавець, Львівська обл., Україна
+38 (03247) 65200
EnglishGermanUkrainianRussian
РЕАБІЛІТАЦІЯ ПАЦІЄНТІВ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ (ДЦП)
newsКлінікаЛікуванняПацієнтамНаука ПублікаціїПро ДЦПВідгуки
Вхід в систему
Contacts
Links
Site Map


Робоча зустріч з науковцями Міжнародної Клініки Відновного Лікування


     HONcode accreditation seal.
Ми дотримуємося принципів кодексу медичних сайтів (HONcode principles)
Перевірити.

Updated: 14.07.2014

11.10.2017
Робоча зустріч з науковцями Міжнародної Клініки Відновного Лікування
12 жовтня відбулась робоча зустріч працівників МКВЛ, під час якої наукові співробітники відділу Інноваційних технологій на чолі з керівником Олегом Качмаром розповіли колегам про напрямки своєї роботи.


Одним з найважливіших питань для фахівців, що працюють з пацієнтами з ДЦП, є спастичність м’язів. Це клінічний синдром, котрий може значно вплинути на розвиток рухових функцій дитини, тому контроль спастичності є одною з основних цілей лікування. Про останнє дослідження наукового колективу, котре вказує на статистично значуще зменшення спастичності після біомеханічної корекції хребта у пацієнтів з церебральними паралічами розповіла Анна Кушнір. Не менш актуальною проблемою реабілітації пацієнтів з ДЦП є пошкодження функції кисті.

З можливостями діагностики цього порушення слухачів ознайомили науковці Марко Гасюк та Олесь Матюшенко, розказавши про питальник для оцінки функції руки «ABILHAND-Kids» та тест функції руки Джебсена-Тейлора. «ABILHAND-Kids» є одним з найбільш застосовуваних питальників для оцінки функції руки у дітей віком 6-15 років. Він заповнюється батьками дитини і оцінює складність для дитини 21 повсякденної дії руками. Розробка і калібрування питальника проводились спеціально для пацієнтів з ДЦП. Заповнення займає до 10 хвилин. Детальна інструкція щодо проведення доступна на сайті розробників ( www.rehab-scales.org/abilhand-kids.html ). Тест Джебсена-Тейлора є одним найстаріших інструментів, що неодноразово витримував перевірку на надійність.

Він дозволяє виконати кількісну оцінку рухової функції кисті. Цей тест придатний для пацієнтів віком від 5 років, за умови, що пацієнт розуміє вказівки. Автори намагались зробити тест максимально практично-орієнтованим, тобто таким, що оцінює ефективність виконання завдань, типових для повсякденної діяльності пацієнта. Інструмент складається із семи субтестів, які виконуються на час. Детальніша інформація про тести представлена на сайті Східно-Європейської академії дитячої інвалідності.
« назад до списку новин
© 2004-. Міжнародна клініка реабілітації. Політика конфіденційності © 2004-. WebMaisternia - TYPO3 CMS implementation & professional web development